... ci pustynna bozia język up... albo przynajmniej spuści do klopa.

Prezydent Rosji Władimir Putin zwolnił wysokiego urzędnika ds. bezpieczeństwa narodowego Aleksieja Pawłowa, który ostatnio wzbudził powszechne(?! - Kmieć) potępienie za nazwanie ruchu hasydzkiego Habad-Lubavitz na Ukrainie supremacjonistyczną sektą - podały rosyjskie media.

Nie podano oficjalnego powodu piątkowej dymisji asystenta sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji Aleksieja Pawłowa. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa powiedział rosyjskiej agencji informacyjnej TASS, że Pawłow został przeniesiony na inne stanowisko, ale również nie podał żadnych szczegółów.

Raporty zwróciły jednak uwagę na napisany przez niego w październiku artykuł, w którym wezwał do "desatanizacji" Ukrainy, twierdząc, że kraj ten jest domem dla setek neopogańskich kultów.

Pawłow włączył do swojej listy kultów sektę Habad-Lubavitz, która rozpoczęła się w XVIII wieku w Rosji i jest dziś główną siłą religijną w całym byłym Związku Radzieckim, a w Rosji i na Ukrainie w szczególności.

"Główną zasadą hasydów Lubavitz jest wyższość zwolenników sekty nad wszystkimi narodami i ludami" - napisał Pawłow.        Chociaż inwazja Rosji na Ukrainę jest w dużej mierze rozpatrywana w kategoriach geopolitycznych, wojna miała również elementy religijne, a głowa rosyjskiego kościoła zdecydowanie popiera wojnę i nazywa ją rodzajem krucjaty.

W swoim artykule Pawłow zdawał się przekazywać ten religijny pogląd na konflikt. „Uważam, że wraz z kontynuacją specjalnej operacji wojskowej coraz pilniejsze staje się przeprowadzenie dezatanizacji Ukrainy” – napisał.

Odkąd Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą w lutym, ruch Habad w Rosji próbował trzymać się z dala od celownika ze wszystkich stron. Jej rabini w Rosji potępili wojnę i rozlew krwi, wzywając do jej zakończenia, ale jednocześnie powstrzymali się od obwiniania za nią Moskwy, pozostawiając niejasną kwestię winy za konflikt.

Członkowie organizacji skrytykowali także niezbyt subtelnie byłego naczelnego rabina Moskwy Pinchasa Goldschmidta, który nie jest członkiem ruchu, za jego decyzję o opuszczeniu Rosji i swojej społeczności w celu swobodniejszej krytyki wojny i Putina .

W odpowiedzi na artykuł naczelny rabin Rosji, który sam jest Lubawitzem i był kiedyś uważany za bliskiego Putinowi, napisał list otwarty do rosyjskich władz, wzywając je do potępienia wypowiedzi Pawłowa.
W odpowiedzi na tę falę krytyki pod adresem Pawłowa, jego przełożony, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew wydał kolejne oświadczenie, w którym uznał komentarze swojego asystenta na temat Chabadu za nieprawdziwe.

* * *

Źródło

 

 

 

===================

 

Edycja. 23.01.2023 godz. 11:57

 

@dżon,

Powiedzcie Wy mi, @dżon, co Wami kierowało, żeby we właściwej publikacji jej tytuł był napisany MNIEJSZĄ i mało widoczną czcionką, niż ta użyta do zajawki (ang. lid), co?
Jakieś rabiniackie wytyczne? Z tego samego gatunku, które z edytora wywaliły czcionki o nieparzystej wielkości?...

 

Ale ja sobie po Was @dżon, będę jeździł w najbliższych dniach. Jak po pustynnym wiel-błędzie...

 

 

EDYCJA 23.01.2023, godz. 12:22

 

Aaa! @dżon!!! Gdzie są "stopki" (motto) blogerów? Dlaczego nie są widoczne pod artykułami, tak jak to było dotychczas? Tylko mi nie mów, że ze względów "bezpieczeństwa" - hahahaha. Bo już ja wiem, o czyje bezpieczeństwo chodzi!

 

 

EDYCJA 23.01.2023, godz. 14:44

 

@Repsol,

Jakie to fajne, że widać, który cenzor ma danego dnia dyżur - to się @dżonowi udało...

No więc Panie Kolego @Repsolu, 

Dlaczegoż to mój powyższy artykuł znika gdzieś  na prawej belce "newsów", skoro jest certyfikowany najwyższym standardem koszerności ze źródła samego (na dole artykułu podałem odnośnik), co?

Pejsy se Waści rwiecie ze skroni? 

Rwijcie. Póki są. Bo niebawem doprowadzę do tego, że wam, @repsolu, same odpadną, niczym nagdryziony ogon jaszczurczy...

 

P.S. Uprzedzam. Będę dążył do tego żeby was @Repsolu dr Opara wyjebał na zbity pysk.
Zamierzam odplugawić miejsce, które na tym portalu zajmujecie.  Żeby było bardziej wiarygodne w haśle: "Portal wszystkich Polaków". Bo dopóki wy @Repsolu tu jesteście (stanowczo zbyt długo!), to procent Polaków mocno zaniżacie... i przy was kurewsko wali zgniłym śledziem i czosnkiem!

 

 

EDYCJA 23.01.2023 godz. 20:27

 

Fascynujące!

 

Parchy z Neonu - @dżon i @repsol dały mi takiego bana, że nie nie mogę nigdzie napisać komentarza. NADAL! po kilkunastu godzinach od zgłoszenia. 

Ale jak widzę, innyi lepsiejsi, certyfikowani koszerem, komentatorzy MOGĄ pisać koemantarze!

 

Bekniecie za to, wy żydowskie świnie, tak jak to @baca na filmikach u siebie na blogu pokazuje.

Za malutcy jesteście,żeby zdążyć na "Zaleszczyki 2.0".

 

 

EDYCJA 23.01.2023 godz, 20:47

 

Nie mogę napisać nowego arykułu  na swoim koncie.

Wolność słowa na "portalu wszystkich Polaków" weszła na nowy poziom!

 

P.S. Komentarzy też nigdzie nie mogę pisać.

 

Znać jasno, że na Nenie jak mnie skrypt nowego silnika widzi, to sam krzyczy AJ! WAY!